Motoryzacja – inspiracje w sztuce

22 cze
Motoryzacja

Motoryzacja – inspiracje w sztuce

Motoryzacja – znaczenie gospodarcze

Motoryzacja to niezwykle interesująca pod wieloma względami dziedzina zajmująca się pojazdami, np. samochodami, motocyklami czy traktorami. Posiada ona bardzo wielu fanów wśród zarówno mężczyzn jak i kobiet. Obecnie świat motoryzacji to nie tylko fascynujące fakty, ale dla nas również nieocenione znaczenie gospodarcze. Przykładowo samochody ciężarowe i osobowe stanowią jakże potrzebny środek transportu w handlu, budownictwie i wszelkim innym zaopatrzeniu. Dodatkowo docierają wszędzie tam, gdzie nie mogłaby dotrzeć kolej lub transport lotniczy. Ponadto każdy pojazd typu auto czy motocykl zapewnia człowiekowi codzienną niezależność, szczególnie podczas pokonywania drogi do pracy. Samochody i autobusy umożliwiają także ludziom przemieszczanie się w różne miejsca na świecie w celach zawodowych, jak również turystycznych. Reasumując pojazdy mechaniczne zapewniają nam komfort i wygodę  podróży oraz znacznie skracają jej czas.

Motoryzacyjne inspiracje w sztuce

Od lat już samochód można uznać sam w sobie za dzieło sztuki. Budzi on zachwyt i podziw, zaś prawdziwi entuzjaści rok rocznie z niecierpliwością oczekują kolejnych premier motoryzacyjnych. Na przykład najwyższej jakości Bentleye charakteryzujące się niepowtarzalnym designem i ekskluzywnym stylem to auta, w projektowaniu których udział biorą uznani artyści. Warto też wspomnieć o wielu nietypowych pomnikach na świecie, które powstały z samochodów. Przykładem może być dzieło indonezyjskiego rzeźbiarza powstałe z Volkswagena Garbusa albo samochodowa replika ułożonych w okrąg 38 amerykańskich samochodów w Nebrasce. Tak więc sztuka współczesna bardzo często wchodzi w interakcję z motoryzacją. Ciekawe lub zabytkowe modele aut i motocykli stanowią niejednokrotnie temat przewodni w galeriach fotografii, obrazów i rysunków w wielu interesujących technikach malarskich.

Biżuteria motoryzacyjna w sztuce piercingu

Pojazdy mechaniczne stały się również inspiracją dla wielu projektantów mody. Dlatego też możemy spotkać się z niebanalną biżuterią dla prawdziwych fanów motoryzacji. Na uwagę zasługują zapewne obrączki lub bransoletki w formie zębatych pasków. Niezwykle ciekawą kolekcję tworzą także charmsy w postaci różnych części samochodowych (kół bądź kierownicy) lub podobne zawieszki do łańcuszków. Równie interesujące są formy kolczyków w sztuce piercingu, który można wykonać np. w profesjonalnym Studio Piercingu w RzeszowieBad Needle. Tego rodzaju niecodzienna biżuteria z pewnością podkreśla wyjątkowe cechy charakteru, ale przede wszystkim nawiązuje do zainteresowań i hobby noszącej ją osoby.

o Autorze

podobne w aktualnościach

Komentarze niedostępne