Części samochodowe oryginalne vs zamienniki

7 lut
częśći samochodowe oryginalne

Części samochodowe oryginalne vs zamienniki

Części samochodowe oryginalne

Części samochodowe oryginalne czy zamienniki? Często zadajemy sobie takie właśnie pytanie. Oczywiście rodzi się ono w naszych głowach, kiedy zastanawiamy się nad kosztami naprawy usterki w samochodzie, która co jakiś czas niestety musi nas zaskoczyć. Albo też nieubłaganie zbliża się termin wymiany wybranego elementu w pojeździe. Dokonując wyboru musimy przeanalizować kilka czynników. Niewątpliwie zaletą wyboru części oryginalnych jest fakt, iż będzie to element w stu procentach zgodny z tym zamontowanym w aucie fabrycznie. Należy jednak uważać na nieuczciwych sprzedawców, którzy na przykład celowo postarzają wybrane podróbki, aby móc je sprzedać jako oryginalne używane. Dlatego też zakupy warto dokonywać w sprawdzonych i renomowanych sklepach motoryzacyjnych.

Części samochodowe oryginalne, na jakich nie należy oszczędzać

Są takie elementy w samochodzie, na których jednak nie warto oszczędzać, ponieważ zyskujemy jedynie w momencie zapłaty za nie. Radość ta zwykle trwa krótko, ponieważ okazuje się, że czas eksploatacji wymienionej części jest znacznie krótszy, niż zakładaliśmy. Co gorsze, czasem zwyczajnie dany element nie pasuje. Warto więc z pewnością zainwestować w oryginalne elementy na przykład karoserii samochodowej, osprzęt silnika, a także te najbardziej kluczowe detale zawieszenia.

Zamienniki – czy warto i kiedy warto?

Oczywiście zamienniki są bardzo popularne w sprzedaży i zdecydowanie są polecane przez fachowców. Niewątpliwie ich największym atutem jest niższa cena od tej, jaką posiadają oryginalne części samochodowe. Kiedy zatem ich popularność ma rację bytu? Po pierwsze wtedy, gdy nie odbiegają one jakością i wymiarami od elementów fabrycznych. Bywa też, że ich żywotność jest bardzo nieznacznie krótsza, ale koszt praktycznie połowę niższy, więc ostatecznie są bez wątpienia opłacalne. I bywa też, ze część zamienników jakością wręcz przewyższa oryginały. Najbardziej powszechne części zamienne , nad którymi nie musimy długo dywagować to te, które zużywają się w szybkim tempie. Mowa między innymi o filtrach (powietrza, oleju lub paliwa), świecach czy też uszczelkach. Podsumowując, najważniejsza w wyborze jest bez dyskusji wiedza. Jeżeli jej nie posiadamy w odpowiednim stopniu, wówczas warto zasięgnąć porady u zaufanego mechanika lub sprawdzonego i doświadczonego sprzedawcy części samochodowych.

o Autorze

podobne w aktualnościach

Komentarze niedostępne