Kampery na amerykańskich szlakach

23 lip
kampery

Kampery na amerykańskich szlakach

Kampery – symbol niezależności i gwarancja wspaniałej przygody

Kampery to pojazdy sprawdzające się szczególnie na wycieczki i wakacje z rodziną i przyjaciółmi. To właśnie w trakcie nich można odkryć pełen potencjał takiego sposobu przemieszczania się po najpiękniejszych zakątkach tego świata. Wielodniowe podróże pozwalają zasmakować nuty szaleństwa, zaspokoić pragnienie przygody. A jaka trasa najlepiej nadaje się do wyruszenia w drogę pełną atrakcji turystycznych? Szlak taki znajduje się na przykład w Ameryce Północnej…

Route 66 – niezwykła podróż kamperem

Tą podróż warto rozpocząć w trzecim największym mieście Stanów Zjednoczonych, Chicago, w stanie Illinois. To tutaj podróżnicy z całego świata przybywają, aby wyruszyć w liczącą trzy tysiące dziewięćset czterdzieści pięć kilometrów wyprawę do Santa Monica, miasta leżącego w pobliżu Los Angeles. Droga ta to słynna Route 66, pojawiająca się w wielu utworach muzycznych, a także będąca miejscem akcji pixarowej animacji Auta. Oczywiście najlepszy możliwy sposób na odbycie tak wymagającej „przejażdżki” to kamper zaopatrzony w paliwo i prowiant. Do przejechania jest łącznie osiem stanów, poza wcześniej wymienionym są to kolejno: Missouri, Kansas (tutaj zaledwie dwadzieścia jeden kilometrów), Oklahoma, Texas, Nowy Meksyk, Arizona i na koniec oczywiście słoneczna Kalifornia.

Atrakcje dla kamperowiczów

Punktów wartych odwiedzenia po drodze jest niesamowicie dużo i nie da się ich wszystkich tutaj wymienić. Warto jednak zaznaczyć, że zimą wiele z nich może być zamkniętych. Z kolei wyjazd latem będzie niezwykle uciążliwy z powodu temperatury sięgającej nawet pięćdziesięciu stopni. Jeszcze jedną kwestią jest fakt, że około osiemdziesiąt procent oryginalnej drogi jest wyłączona z użytku, natomiast są specjalne objazdy dla podróżujących tą trasą. Najważniejsze dwie pozycje to początek i koniec trasy. Pierwszy znajduje się na Jackson Boulevard przy Lake Shore Drive w Chicago, drugi zaś na molo w Santa Monica. Podczas wyprawy na drodze wytrwałym stanie Gigant Gemini, trzydziestometrowa figurka żołnierza astronauty. Ponadto czeka na nas Gateway Arch w St Louis, największy na świecie łuk (192m), konstrukcja przedstawiająca płetwala błękitnego w Catoosa, arizoński skamieniały las oraz kolorowe pustynie. Super atrakcją jest także teksykańskie ranczo Cadillac, gdzie odnaleźć można dziesięć wymalowanych sprayami, w połowie zakopanych pod ziemią aut.

Czy kampery są modne w Polsce?

W naszym kraju również popularne stają się wyprawy kamperami, bowiem Polska też posiada wiele pięknych i bajkowych krajobrazów. Jak to popularnie się mówi od morza aż do Tatr… Niewątpliwie atrakcyjne są po drodze Mazury, które raczą nas najpiękniejszą naturą. Tylko skąd wziąć taki wóz turystyczny? Wystarczy wypożyczyć! Wynajem kampera w mieście Rzeszów lub Kraków oferuje na przykład firma Speed Camp, która w ofercie posiada najnowsze pojazdy, w pełni przystosowane do bezpiecznej dalekiej podróży.

o Autorze

podobne w aktualnościach

Komentarze niedostępne