Aktualności

5 Sty
części samochodowe

Części samochodowe wymienne

Części samochodowe – żywotność

Części samochodowe to elementy pojazdu, które mają decydujący wpływ na sprawne funkcjonowanie naszego pojazdu. W trakcie eksploatacji wiadomym jest, że ulegają on zużyciu, zniszczeniu i innym różnym awariom. Proces ten, jeżeli posiadamy nowe auto, następuje bardzo powoli. Natomiast kiedy nabędziemy samochód już z pewnym przebiegiem od pierwszego lub kolejnego właściciela musimy nastawić się na te niemiłe niespodzianki praktycznie w każdym momencie. Z reguły bywa, że żywotność niektórych podzespołów przekracza przewidywany okres bez utraty swojej funkcjonalności. Są i takie, które należy wymieniać regularnie ze względu nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

 

Jakie części samochodowe zatem kupujemy najczęściej?

 

Z pewnością pierwsze na myśl przychodzą nam filtry. Ponieważ te musimy wymieniać w różnych układach okresowo. I tak filtr oleju, który należy wymieniać wraz z olejem i filtr paliwa mają istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania pozostałych części, głównie silnika. Pojazdy zimowane na zewnątrz powinny, raz w roku, mieć wymieniane pióra wycieraczek. Jeżeli poruszamy się często po zatłoczonych miastach i zakurzonych terenach musimy pamiętać o takim detalu, jak filtr powietrza. Kolejne mimo, że drobne elementy – ale jakże ważne – to żarówki. I pamiętajmy, aby zawsze je mieć na zapasowym wyposażeniu auta. Świece zapłonowe to równie istotne części samochodowe, ponieważ ich zużycie może unieruchomić pojazd. Głównym elementem układu hamulcowego, którego znaczenie doskonale znamy są klocki hamulcowe. Ich zużycia absolutnie bagatelizować nie wolno. W zależności od jakości surowców produkcyjnych oraz stylu jazdy niszczeniu ulegają także opony. A przy odpowiednio niskim bieżniku nasz samochód nie przejdzie badań technicznych. Średnio co 4-5 lat kłania się nam również wymiana akumulatora, bez sprawności którego, przysłowiowo ani rusz. No i oczywiście nie możemy zapomnieć o rozrządzie, który trzeba regularnie kontrolować, szczególne pasek rozrządu. Jego zerwanie może doprowadzić do kolejnych awarii i tym samym drastycznie zwiększyć koszty naprawy.

Gdzie kupować części samochodowe?

Często mamy swój sprawdzony sklep stacjonarny, w którym dokonujemy zakupów części samochodowych. I wtedy możemy dokonać samodzielnej ich wymiany. Jeżeli analizujemy koszty warto sprawdzić ofertę sklepów online, które często posiadają dosyć konkurencyjne na rynku motoryzacyjnym ceny. Najważniejsze jednak to pamiętajmy, aby wymiany zużytych elementów nie odkładać zbyt długo w czasie, ponieważ mogą one doprowadzić nasze auto jedynie do warsztatu samochodowego.

22 Gru
Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Państwa drzwi, a Nowy Rok 2020 przyniesie pomyślność i szczęście każdego dnia.

17 Gru
warsztat samochodowy 3car.pl

Warsztat samochodowy 3car.pl naprawa Door-to-door

Warsztat samochodowy 3car.pl

Warsztat samochodowy 3car.pl w Rzeszowie – od lat zajmujemy się mechaniką samochodową. Między innymi serwisujemy układy klimatyzacji, wymieniamy rozrząd, remontujemy silniki oraz konserwujemy podwozia. Mamy w tej branży bardzo duże doświadczenie. Z naszego podwórka wyjechało mnóstwo naprawionych aut i tym samym zadowolonych klientów. Wciąż się rozwijamy, idziemy z postępem, wprowadzamy nowatorskie i zarazem korzystne rozwiązania dla naszych Szanownych Klientów.

 

Naprawa Door-to-door w Warsztacie 3car.pl

 

W naszym warsztacie wprowadziliśmy dla Państwa nową bardzo wygodną obsługę klienta, oferowaną jedynie przez nieliczne serwisy samochodowe. Tak więc od teraz każdy nasz klient może telefonicznie zlecić przegląd lub naprawę swojego auta. A nasz pracownik odbiorze samochód w umówionym czasie ze wskazanego miejsca i przyprowadzi pojazd na warsztat. Oczywiście po wykonaniu zlecenia odprowadzamy auto do właściciela. Usługa typu od drzwi do drzwi jest z dużym powodzeniem praktykowana już od lat przez serwisy np. sprzętu gospodarstwa domowego. Z racji nieopisanej wygody cieszy się ona licznym zadowoleniem wśród Polaków.

 

Zalety naszej usługi door-to-door


Korzyści z wyboru naprawy systemem door-to-door  to przede wszystkim:

▪ oszczędność czasu, jaki zajmuje samodzielny dojazd i powrót z warsztatu;

♦ uniknięcie kosztów związanych z podróżą np. taksówką, po odstawieniu auta;

▪ minimalizacja stresu związanego z logistyką i transportem;

♦ bezpieczeństwo odprowadzenia auta objętego usterką;

▪ wstępna diagnoza stanu pojazdu w drodze do serwisu przez profesjonalnego mechanika;

♦ większość procedur związanych z realizacją naprawy leży po stronie usługodawcy, nie usługobiorcy.

 

Gwarantujemy najwyższy poziom bezpieczeństwa usługi. Jesteśmy objęci polisą OC na wypadek uszkodzenia pojazdu w transporcie. Nasi pracownicy to profesjonaliści z odpowiednimi uprawnieniami. Po wykonaniu zlecenia oddajemy w ręce właściciela czyste i sprawne auto.

 

Warsztat samochodowy 3car.pl – tanie części zamienne

 

Nasza firma nabywa towar bezpośrednio u producenta, co w efekcie przekłada się na niższe ceny oferowanych w naszym sklepie części samochodowych. Ich dostępność oraz atrakcyjne ceny to kolejny atut naszego warsztatu. Dzięki tym zaletom możemy skrócić czas usługi i obniżyć jej koszty. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług pod adresem Matysówska 271, Rzeszów.

1 Paź
warsztat-samochodowy

Warsztat samochodowy 3car zaprasza!

Przegląd samochodu tylko w profesjonalnym warsztacie

Coś nam stuka, coś zgrzyta, coś dziwnie pachnie… Coś się dzieje z naszym samochodem i nie zawsze wiemy, czy to drobnostka i ten typ tak ma. A może to coś poważnego, czego bagatelizowanie prowadzić może do większej usterki. Większa usterka, większy problem, droższa naprawa i potencjalne niebezpieczeństwo na drodze. Dlatego nie bagatelizujmy pierwszych objawów i jeśli nie jesteśmy pewni, odwiedźmy mechanika. Najlepiej takiego sprawdzonego, który dużo wie i który na dobrą opinię wśród klientów sobie zapracował. Przy wyborze mechanika warto kierować się opiniami znajomych i znajomych tych znajomych. Nasz warsztat samochodowy ceni sobie takie opinie, bo pracujemy na nie ciężko.

Nie każdy facet to mechanik i dobrze…

Doświadczeni kierowcy znają swój samochód od podszewki i chociaż nie potrafią go naprawić (bo i nie muszą, od tego są profesjonaliści, czyli my), to ich wiedza często pomaga w diagnostyce pojazdu. Opis bolączki, okoliczności jej występowania, częstotliwość i zjawiska towarzyszące naprawdę dużo mówią o potencjalnych przyczynach problemu z samochodem i ułatwiają zdiagnozowanie problemu. Ale żeby połączyć wszystkie fakty i wyciągnąć z nich wniosek, trzeba mieć doświadczenie. Wieloletnia praktyka warsztatowa procentuje. Stałe szkolenia tematyczne, samodzielne pogłębianie wiedzy i nadążanie za wszystkimi nowinkami technicznymi to nasz powszedni. Więc kiedy masz problem ze swoim samochodem, zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego 3car.

Dobry mechanik samochodowy

Dobry mechanik samochodowy to skarb, bez wątpienia. Taki mechanik czasem wystarczy, że posłucha, jak silnik pracuje i już wszystko wie. Tylko tacy u nas pracują. Diagnostyka pojazdu w naszym warsztacie to kompleksowy przegląd wszystkich najważniejszych podzespołów. Specjalizujemy się nie tylko w poważnych naprawach typu remonty silnika, układu hamulcowego, układu zawieszenia czy wymiana rozrządu. Robimy wszystko. Serwis klimatyzacji, tuning, elektryka, akumulatory i wiele innych. Prowadzimy sklep  z częściami i akcesoriami samochodowymi, co daje nam dostęp do najlepszych części w najkorzystniejszych cenach, jakie możemy zaproponować Klientowi. Najlepsza kadra, najlepsze części, najlepsze ceny, to właśnie my warsztat samochodowy 3car!

14 Maj
olej-silnikowy-nadmierne-zużycie

Olej silnikowy – nadmierne zużycie

Olej silnikowy – problem – nadmierne zużycie

Olej silnikowy to bodaj najważniejszy płyn eksploatacyjny w naszym samochodzie, dlatego jego nadmierne zużycie to sygnał ostrzegawczy. Odpowiada za kondycję ruchomych elementów jednostki napędowej poprzez ich zabezpieczenie przed nadmiernym tarciem, przegrzaniem i korozją. Tłoki, pierścienie, łożyska i cylindry właściwie smarowane wolniej się zużywają. Olej silnikowy redukuje tarcie na ich stykach i dodatkowo uszczelnia połączenia, co zapewnia płynną pracę i wydłuża żywotność. Dodatkowo obniża poziom drgań w obrębie jednostki napędowej. Właściwy rodzaj stosowanego oleju i jego poziom są kluczowe dla poprawnej pracy silnika. Normy dotyczące dopuszczalnego ubytku oleju silnikowego zależą od rodzaju silnika oraz jego wieku. Nawet styl jazdy może mieć wpływ na ilość jego zużycia. Producenci samochodów ściśle specyfikują zalecany rodzaj oleju i określają dopuszczalne granice jego ubytku. A co jeśli nasz samochód przekracza te granice?

Olej silnikowy – przyczyny ubytków

Przyczyną ubytku oleju silnikowego mogą być nieszczelności w układzie jednostki napędowej. Stosowane uszczelki wykonane są z gumy lub silikonu i podlegają naturalnemu zużyciu w wyniku wysokiego ciśnienia i temperatury, jakie występują w trakcie działania silnika. Olej silnikowy dodatkowo je zabezpiecza, jednak czas ich eksploatacji jest ograniczony i gdy zauważymy, że dolewamy oleju częściej, niż zazwyczaj, sprawdźmy w warsztacie stan uszczelek. Koszt ich wymiany będzie niewspółmiernie niższy, niż remont silnika, jeśli dojdzie do jego zatarcia w wyniku braku efektu smarowania. Nieszczelności w zamkniętym układzie jednostki napędowej powodować mogą zarówno wyciek oleju na zewnątrz, jak i przedostawanie się go do komory spalania. Oba przypadki są niekorzystne z punktu widzenia eksploatacji samochodu. Często za nadmierny ubytek oleju odpowiedzialna jest turbosprężarka, a dokładnie jej nieszczelność lub zatkanie przewodu odprowadzającego z niej olej. Stosunkowo łatwo zdiagnozować przyczynę ubytku oleju, gdy charakterystyczne tłuste plamy pojawiają się pod samochodem. Powodem tego może być np. nieszczelność zaworów miski olejowej lub jej uszczelek. I tutaj naprawa także nie zrujnuje naszej kieszeni. Na ilość zużywanego oleju wpływ ma także nasz styl jazdy. Częsta i długa jazda na wysokich obrotach będzie generować szybsze zużywanie oleju.

Dlatego nawykiem dobrego kierowcy jest systematyczne sprawdzanie poziomu oleju, by wychwycić ten moment, gdy oleju zaczyna nadmiernie ubywać. Dbajmy też o odpowiedni wybór oleju silnikowego, kierując się zaleceniami producenta auta. I inwestujmy w dobre i sprawdzone produkty, których szeroki wybór znajdziesz tutaj, bo to się po prostu opłaca.

16 Kwi
wiosenny-przegląd-auta

Wiosenny przegląd auta

Wiosenny przegląd auta

Zima za nami i nadszedł czas sprawdzić, jak nasz samochód ją zniósł. Sól na drogach, dziury, mróz, śnieg, błoto pośniegowe, wszechobecna wilgoć… Wszystkie te czynniki niekorzystnie działają na układ zawieszenia, karoserię, klimatyzację, hamulce, oświetlenie. Ale ponieważ ich stan jest ważny dla bezpieczeństwa jazdy, zmobilizujmy się na wiosnę i sprawdźmy, co złego zima pozostawiła po sobie. Wiosenny przegląd auta nie będzie wiele kosztował, a da nam pewność bezpiecznej jazdy.

Nie tylko wymiana opon

Wiosna kojarzy nam się przede wszystkim z koniecznością wymiany opon na letnie. To oczywiste, ale nie jedyne czynności eksploatacyjne. Dokonajmy przeglądu całego samochodu, by wyłapać ewentualne uszkodzenia po zimie. Odpowiednio wczesna reakcja na drobne usterki uchroni nas przed większymi wydatkami, które poniesiemy, jeśli zaniedbamy drobne sprawy, np. małe ogniska rdzy.

Wiosenne mycie

Czystość przede wszystkim! Dokładnie umyjmy nasz samochód, by pozbyć się wszystkich pozostałości po zimie, zaschniętego błota, kurzu, osadów z soli drogowej. Dokładnie umyta karoseria i podwozie pozwoli nam ocenić stan lakieru, wyłapać jego mechaniczne uszkodzenia i zlokalizować ogniska rdzy. Odpowiednio wczesna reakcja na rdzę zapobiegnie jej rozprzestrzenianiu, co przełoży się na ogólny stan karoserii. Przy okazji porządków nie zapomnijmy o wnętrzu samochodu. Dokładne odkurzenie tapicerki, dywaników i ich wysuszenie zwiększy komfort w kabinie auta. Z praniem tapicerki poczekajmy raczej do lata… Czyste podwozie pozwoli z kolei mechanikowi ocenić stan zawieszenia i wyłapać ewentualne uszkodzenia np. uszkodzenie gumowych osłon przegubów czy luzy.

Serwis klimatyzacji

Wiosna to doskonały moment, by dokonać przeglądu instalacji klimatyzacji. Pisaliśmy już o tym tutaj. Wymiana filtrów powietrza i kabinowego to podstawa. Czyszczenie klimatyzacji rozszerzmy o sprawdzenie jej szczelności i jej dezynfekcję. Zdecydowanie podniesie to komfort jazdy nie tylko alergikom…

Wymiana płynów

Wiosenny przegląd auta to doskonały moment, aby sprawdzić poziom płynów ‘ustrojowych’ naszego auta: oleju silnikowego, płynu hamulcowego, płynu do spryskiwaczy. Ich właściwy poziom to gwarancja bezpiecznej jazdy.

Co jeszcze warto sprawdzić?

Przy okazji wymiany opon warto sprawdzić geometrię kół, co pozwoli zmniejszyć nadmierne zużycie ogumienia. Standardowo sprawdźmy stan wycieraczek, ustawienie świateł, stan akumulatora, alternator, rozrusznik… Wiosenne porządki to nie wymysł nadgorliwych wielbicieli czystych samochodów. Dbanie o samochód się po prostu opłaca.

 

8 Kwi
szczelnosc-klimatyzacji

Szczelność Klimatyzacji- Promocja!

Sprawdź szczelność klimatyzacji w swoim samochodzie!

Wiosenna akcja promocyjna!

Czas na wiosenną wymianę opon! Warto przy okazji sprawdzić inne podzespoły, np. klimatyzację. Wszystkim naszym Klientom oferujemy bezpłatny test na szczelność klimatyzacji!

Przygotuj samochód na wiosenne ocieplenie!

Wiosna w rozkwicie, temperatury rosną i dlatego klimatyzacja staje się niezbędna. Czas dokonać przeglądu! W naszym warsztacie samochodowym możesz wykonać przegląd klimatyzacji, sprawdzić szczelność, a jeśli będzie konieczność naprawy, dokonasz jej szybko, sprawnie i w korzystnej cenie. Wykonujemy kompleksowe przeglądy i naprawy układu klimatyzacji. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, doświadczonymi mechanikami i mamy dostęp do najlepszych części zamiennych w najkorzystniejszych cenach!

16 Mar
przeglad-klimatyzacji

Wiosenny przegląd klimatyzacji

Wiosenny przegląd klimatyzacji

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami i już czas na wiosenne porządki w naszych samochodach! Wymienimy opony (lub nie, jeśli jesteśmy posiadaczami opon całorocznych  https://3car.pl/20 18/10/29/opony-caloroczne/ ),zmyjemy zimowe błoto z karoserii. Ale przede wszystkim zajmijmy się klimatyzacją! Jak ważnie jest jej sprawne działanie nie tylko dla komfortu jazdy, ale przede wszystkim dla jej bezpieczeństwa, także już pisaliśmy.

Regularny serwis klimatyzacji

O klimatyzacji przypominamy sobie z reguły, gdy przestaje działać lub w samochodzie pojawia się nieprzyjemny zapach, a na szybach samochodowych osadza się wilgoć. Wierni zasadzie „lepiej zapobiegać niż leczyć” sprawdzajmy regularnie stan naszej klimatyzacji i dbajmy o nią odpowiednio. Koszty regularnych przeglądów z pewnością nie będą większe niż koszty napraw klimatyzacji powstałych wskutek zaniedbań. Początek wiosny to idealny czas na sprawdzenie klimatyzacji w naszym samochodzie.

Przegląd układów klimatyzacji tylko w profesjonalnym serwisie

Regularnie przeprowadzana kontrola systemu klimatyzacji pozwala na jej sprawne, wydajne i długotrwałe działanie, dlatego nie czekajmy, aż coś się zepsuje. Wpiszmy do naszego kalendarza wiosenny przegląd klimatyzacji. Najlepiej zlecić taką usługę profesjonalnemu serwisowi, bo o ile stan filtra kabinowego i jego wymianę jesteśmy w stanie zrobić sami, o tyle szczelność układu i uzupełnienie czynnika chłodzącego, czy naprawa lub wymiana podzespołów to już zadanie dla  fachowców.

Co sprawdzić?

Podłączenie zaworów serwisowych układu klimatyzacji naszego samochodu do stacji obsługi klimatyzacji pozwoli uzyskać informację o jej stanie. Skontroluje ona działanie sprężarki i kompresora. Sprawdzić możemy tu szczelność układu i poziom czynnika chłodzącego. Konsekwencją nieszczelności jest nadmierne obniżenie poziomu czynnika chłodzącego, co odczuwać będziemy jako niewydajną pracę klimatyzacji- nie będzie na po prostu chłodzić. Uzupełnienie czynnika chłodzącego wraz z olejem to dosyć kosztowna usługa od czasu wprowadzenie przez Unię Europejską nakazu stosowania nowego czynnika R1234Y. Jest on kilka razy droższy od starego, ale podobno jest mniej szkodliwy dla środowiska… Nabijanie nieszczelnej klimatyzacji to więc marnowanie pieniędzy, dlatego dbajmy o jej dobry stan i regularnie kontrolujmy szczelność układu.

Kontrola stanu osuszacza to kolejny etap przeglądu klimatyzacji. Ten filtr zwany filtrem klimatyzacji odpowiada za poziom wilgotności układu klimatyzacji i chroni kompresor klimy przed korozją.

Po sprawdzeniu układu i jego ewentualnej naprawie i nabiciu klimatyzacji, fachowiec sprawdzi skuteczność chłodzenia mierząc temperaturę przy nawiewach w kabinie, a następnie przeprowadzi dezynfekcję układu. Jest ona bardzo ważna, ponieważ pozwala pozbyć się grzybów, pleśni i roztoczy z przewodów klimatyzacji. W dobie, gdy większość z nas cierpi na różnego rodzaju alergie, to niezwykle istotna cześć usług serwisowych.

Sprawna klimatyzacja przyda nam się nie tylko w upalne dni, więc dbajmy o nią i regularnie serwisujmy w sprawdzonych warsztatach samochodowych. Listę godnych polecenia warsztatów zajmujących się profesjonalnymi przeglądami i naprawami serwisów klimatyzacji znajdziecie na stronach www.okserwis.pl. Jesteśmy dumni będąc jednym z tych warsztatów!

27 Lut
filtr-powietrza

Filtr powietrza i filtr kabinowy

Filtr powietrza i filtr kabinowy- kiedy wymienić

Filtr powietrza to płuca samochodu

Sprawnie działający filtr powietrza pełni w samochodzie niezwykle ważną funkcję. Oczyszcza dostarczane do silnika powietrze niezbędne do przebiegu procesu spalania paliwa. Bez tego filtra wszystkie zanieczyszczenia, jakie znajdują się w zasysanym powietrzu, dostałyby się do układów samochodowych. Biorąc pod uwagę fakt, że zasysanie powietrza odbywa się na poziomie podwozia, gdzie ilość pyłów i zanieczyszczeń jest największa, łatwo wyobrazić sobie, z czym musi sobie radzić taki filtr.

W pełni sprawne filtry powietrza wyłapują w trakcie zasysania blisko 98% zanieczyszczeń stałych- pyłu, pyłków, kurzu. Z czasem jego sprawność spada i podobnie jak w odkurzaczu, maleje przepływ powietrza przez filtr. Ograniczony dopływ powietrza do komór spalania prowadzi do zwiększonego zużycia paliwa przy jednoczesnym spadku mocy. Jeśli filtr jest niesprawny, to przepuszcza zanieczyszczenia, które dostają się do komór spalania, tłoków czy cylindrów. Może to po dłuższym okresie doprowadzić do mechanicznych usterek części składowych systemów samochodowych i konieczna staje się naprawa, często bardzo kosztowna.

Filtr kabinowy jest jak nos

Jaka jest rola filtra kabinowego? Pełni w samochodzie taką funkcję jak nos w organizmie człowieka. Powietrze doprowadzane do kabiny samochodu zostaje przez filtr oczyszczone z kurzu i pyłu, a dodatkowo wkład węglowy niweluje nieprzyjemne zapachy. Rolę filtra kabinowego kierowcy często lekceważą. Nie zdają sobie sprawy z wagi jego działania. Sprawny filtr kabinowy dostarcza nie tylko świeże i czyste powietrze, ale także chroni przed nadmierną wilgotnością w kabinie samochodu i rozwojem szkodliwych grzybów i pleśni. O skutkach nadmiernej wilgotności w kabinie pisaliśmy tutaj.

Jak często wymieniać?

Filtr powietrza. Częstotliwość jego wymiany zależy po części od warunków eksploatacji samochodu. Jeśli jeździmy dużo i po drogach mocno zapylonych (remontowane lub w pobliżu placów budowy) na pewno musimy częściej sprawdzać  jego stan. Nasi mechanicy zalecają wtedy wymianę po przejechaniu ok. 20 tys. km. Zawsze warto sprawdzić stan filtra powietrza w trakcie okresowego przeglądu samochodu. Jeśli jeździmy mniej, wymiana może następować co 30 tys. km lub co 2-3 lata.

Filtr kabinowy. Jego stan warto regularnie sprawdzać. Na pewno zaalarmować nas powinien nieprzyjemny zapach w kabinie lub parujące szyby. Przegląd klimatyzacji warto przeprowadzać regularnie i wtedy sprawdzić stan filtra kabinowego. Wymiana raz w roku jest wskazana, szczególnie w czasie wiosennego przeglądu klimatyzacji. Zalety sprawnie działającego filtra kabinowego trudno przecenić. To nie tylko czyste powietrze, to także właściwa jego wilgotność. Wpływa to bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Nasz warsztat 3car zrzeszony w sieci niezależnych warsztatów OK. Serwis już teraz zaprasza na wiosenny przegląd klimatyzacji. Nasi mechanicy sprawdzą kompleksowo nie tylko samą klimatyzację, ale także stan filtra powietrza. Warto o nie dbać, by cieszyć się komfortową i bezawaryjną jazdą.