Filtr kabinowy – wymiana przed wyjazdem na wakacje

11 cze

Filtr kabinowy – wymiana przed wyjazdem na wakacje

Każdy wyczekuje upragnionego urlopu i wyjazdu na wakacje. Nadal wiele osób na wakacje decyduje się jechać samochodem. Niestety podczas podróżowania autem można napotkać pewne nieprzyjemności, a przede wszystkim jeżeli nie dopilnujemy okresowej wymiany poszczególnych części. Do takich podzespołów należy zaliczyć filtr kabinowy. By jazda była komfortowa i bezpieczna należy go koniecznie wymienić przed wakacyjnym wyjazdem.

Zacznijmy od tego, że niesprawny filtr kabinowy naraża kierowcę i pasażerów na nieprzyjemne odczucia. Szkodliwe substancje mogą doprowadzić do kichania, kataru a nawet łzawienia. W przypadku alergików symptomy będą jeszcze bardziej męczące – już o astmatykach nie wspominając. Wymiana filtra kabinowego pozwoli tego uniknąć.

Rola filtra kabinowego

Filtr kabinowy ma zatrzymać wszelkie szkodliwe pyły. Dotyczy to zarówno alergenów i pyłów, jak i drobnych cząsteczek asfaltu oraz nieprzyjemnych zapachów, które mogą przedostawać się do wnętrza samochodu. Filtr, który działa skutecznie pozwala tym samym skupić się kierowcy na prowadzeniu auta. Kierowca nie jest zmęczony, nie dręczą go bóle głowy, reakcje alergiczne. Jednym słowem bezpiecznie, a dodatku także komfortowo.

Wymieniaj filtr kabinowy regularnie

Filtr kabinowy nie należy do drogich. Dlatego tym bardziej warto wymieniać go regularnie, okresowo i nie odwlekać wymiany w czasie. Bagatelizowanie wymiany niczemu dobremu nie służy. Pamiętajcie, że im dłużej filtr kabinowy nie jest wymieniany, tym więcej bakterii gromadzi się w nawiewach i tym samym pogarsza się powietrze w samochodu.

Jakiego producenta wybrać?

Najpierw zwróćmy uwagę na fakt, że wymiana filtra kabinowego powinna być standardem przynajmniej raz w roku. Kupując nowy filtr kabinowy warto korzystać z oferty zaufanych marek tak jak m.in Filtron, Denckermann, Knecht Filter.

Na koniec jeszcze drobna uwaga. Pamiętajcie, że macie do wyboru zwykły filtr kabinowy lub ten z węglem aktywnym, który charakteryzuje się lepszą skutecznością. Filtry kupicie oczywiście w naszym sklepie internetowym. Nie zapominajcie, że oferujemy także jego wymianę.

o Autorze

avatar

podobne w aktualnościach

Komentarze niedostępne