Chip tuning

27 wrz
3car chip tuning

Chip tuning

Chip tuning

W naszej ofercie warsztatowej chip tuning cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Jeśli wymagasz od swojego samochodu maksymalnych osiągów i efektywnego spalania, zapraszamy na chip tuning do naszego warsztatu.

Silnik Twojego samochodu może więcej, niż mówi Ci to producent i sprzedawca w salonie. Podawane w katalogach parametry osiągów to zaledwie 60% ich rzeczywistych możliwości. Według producenta ma to ochronić silnik przed nadmierną eksploatacją i zbyt szybkim zużyciem jego i pozostałych komponentów. Jeśli jednak chcemy podkręcić nieco osiągi naszego auta, poprawić dynamikę i komfort jazdy, bezpiecznie możemy to osiągnąć dzięki chip tuningowi.

Chip tuning- co to?

Chip tuning to uwolnienie rezerw mocy tkwiących w silniku Twojego samochodu poprzez elektroniczne modyfikacje w fabrycznym oprogramowaniu jednostki napędowej. Pozwala to na zwiększenie momentu obrotowego,  przyrost mocy silnika nawet o kilkadziesiąt procent, obniżenie spalania, poprzez poprawę jego efektywności. W efekcie możemy naszym samochodem jeździć szybciej i dynamiczniej a w efekcie także bezpieczniej.

Na czym polega chip tuning?

Sam proces podrasowania silnika za pomocą chip tuningu polega na ingerencji w oprogramowanie sterujące pracą jednostki napędowej. Możemy tu zmienić dawkę podawanego paliwa, maksymalne dopuszczalne obroty silnika czy kąt wyprzedzenia zapłonu (wtrysku w dieslach). Stosujemy dwa sposoby tuningowania: poprzez wgranie nowego oprogramowania wprost do sterownika silnika lub zastosowanie Power Boxa wpinanego w instalację elektryczną auta (stosowany częściej w samochodach będących wciąż na gwarancji producenta). Każdy proces chip tuningu przeprowadzany jest po uprzedniej ocenie stanu technicznego samochodu. Każdy z układów samochodu musi być w pełni sprawny, aby podniesienie osiągów auta nie przeciążyła żadnego z nich. Ocena stanu technicznego i aktualnych osiągów przeprowadzana jest na profesjonalnej hamowni. Dobór modyfikowanych parametrów silnika odbywa się z uwzględnieniem szacunkowego zużycia każdego z poszczególnych układów, gdyż nowe osiągi muszą być przystosowane do stanu technicznego auta. Pozwala to na poprawę bez ryzyka przeciążenia któregokolwiek z układów. Profesjonalnie przeprowadzony proces jest gwarancją bezpiecznej jazdy.

Dla kogo chip tuning?

Każdy posiadacz w pełni sprawnego auta z silnikiem benzynowym czy dieslem może przeprowadzić taką modyfikację, by cieszyć się z bardziej dynamicznej i efektywnej jazdy. Pamiętać trzeba o tym, że samochód mający większe osiągi wymaga większej dbałości o stan techniczny, jakość paliwa i stosowanych olejów, regularnych  przeglądów.

o Autorze

avatar

podobne w aktualnościach

Komentarze niedostępne