Instalacja LPG

2 Mar
Instalacja Lpg

Instalacja LPG

W naszym kraju coraz większą popularnością cieszą się samochody zasilane LPG.  Instalacje LPG stosuje się w samochodach starszych jak i nowszych, a także producenci nowych pojazdów posiadają w swojej ofercie nowe pojazdy z fabrycznie zamontowaną instalacją LPG. Samochody zasilane LPG zyskały swoją popularność głównie dzięki niskim kosztom cen paliwa LPG. Instalacje LPG w naszym kraju zakładane są nie tylko do samochodów z dużymi silnikami tzw silnikami paliwożernymi ale także do samochodów mniejszych i typowo miejskich. Dzięki instalacji LPG jazda w dalekie trasy lub kiedy stoimy w korkach staje się przyjemniejsza dla portfela ale także dla środowiska. Instalacje LPG, które montujemy w naszym warsztacie dobieramy odpowiednio do pojazdu wykorzystując części najlepszej jakości dbając o staranność montażu.

Samochód z poprawnie zamontowaną i dobrze skalibrowaną instalacją LPG potrafi zmniejszyć nawet o połowę koszty związane z tankowaniem.
Zużycie paliwa w przypadku LPG jest większe niż w przypadku benzyny, ale z nawiązką rekompensuje go znacznie niższa cena.
Przyczyną różnic w zużyciu jest różnica w zawartości energii.
Na przykład, bezołowiowy E10 ma 31,2 Mj / L, podczas gdy Autogaz ma 26,8Mj / L.
Odpowiada to jedynie około 14% różnicy.

Niektórzy twierdzą, że porównuje się zużycie paliwa LPG z pojazdami napędzanymi benzyną.
Jedynym sposobem na dokładne porównanie jest użycie identycznej marki, modelu, roku, silnika i skrzyni biegów, a jedyną różnicą jest paliwo.
To usuwa wszystkie inne zmienne, w tym czynnik ludzki, taki jak lekka lub ciężka stopa.
Wiele lat temu, kiedy konwersje LPG były w powijakach, kwestia utraty wydajności miała pewne podstawy. Jednak nie jest to już prawda.
Pojazd z wytwarza co najmniej taką samą ilość energii podczas jazdy na LPG, w porównaniu z benzyną.

Systemy LPG do wtrysku cieczy są najnowszą generacją technologii samochodowego systemu LPG.
Instalacje LPG są wyposażone w niezliczone urządzenia bezpieczeństwa i kwestie związane z projektem.
Zawory ograniczające ciśnienie, automatyczne systemy odcinające, zawory zwrotne i ciężkie stalowe cysterny są jednymi z zastosowanych zabezpieczeń.

Papierkiem lakmusowym dla bezpieczeństwa jest koszt ubezpieczenia.
Już nie trzeba płacić za samochód z LPG, aniżeli samochód z benzyną.
Gdyby samochody LPG były bardziej niebezpieczne, można założyć, że firmy ubezpieczeniowe będą pobierać większe opłaty, aby je ubezpieczyć.

o Autorze

podobne w aktualnościach

Komentarze niedostępne